ORIENTACIJSKI POHOD IN ŠPORTNO DOPOLDNE V VRTCU

Tako kot vsako leto smo se tudi letos najstarejše 3 skupine odpravile na orientacijski pohod. Pot smo pričeli na vrtčevskem igrišču. S pomočjo markacij, puščic, opisov poti in ugank nas je pot pripeljala na Forma vivo, kjer nas je pričakalo pismo z opisom lokacije zaklada. Tako se je pričelo iskanje zaklada. Tudi pri tej nalogi so bili otroci zelo uspešni in zaklad hitro našli. Po počitku in okrepčilu smo se s težavo odpravili nazaj v vrtec.

Mlajše skupine so imele športno dopoldne na vrtčevskem igrišču, kjer so premagovali ovire, se urili v metu na koš, vijugali s padalom in lovili žogo v njem, razvijali športni duh in na koncu rajali ter peli ob glasbi.

Gibalno aktivni so bili tudi v jasličnih oddelkih. Pri gibalnih nalogah so si pomagali z različnimi pripomočki in bili zelo uspešni.

Dan je bil več kot zanimiv in poučen za vse udeležence.  

Zapisala:  Roberta Peterlin

DOSTOPNOST
Scroll to Top