TEDEN LJUDSKEGA IZROČILA V CENTRALNEM VRTCU

V ponedeljek, 13. 5. 2024, smo imeli na centralnem igrišču vrtca kulturno prireditev »Življenje anbot«. Obiskale so nas Šavrinke iz Turističnega in kulturnega društva Šparžin Korte. Zašrajale so po domače in otrokom predstavile jezik, oblačila, predmete in opravila tedanjega časa. Skupaj smo zapeli tudi  ljudsko istrsko pesem »Moja mati ćuha kafe«. V naslednjih dneh so se otroci igrali ljudske igre trden most, ristanc, gumitvist in frnikole ter plesali plese Bela bela lilija, Rdeči rdeči tulipan in Rdeče češnje rada jem. Kuharice so nam pripravile domačo hrano, in sicer polento z mlekom in bobiče. Nadvse slastne pa so bile fritole!

Teden ljudskega izročila smo zaključili s prepevanjem ljudskih pesmi, ki so jih na glasbilih spremljale naše vzgojiteljice.

Zapisala: Petra Rački

DOSTOPNOST
Scroll to Top